Jaskinia Belianska

Jedyna udostępniona jaskinia w Tatrach Wysokich Jaskinia Bielańska (Belianska jaskyňa) jest jedną z najczęściej odwiedzanych udostępnionych jaskiń na Słowacji. Oprócz dziwacznych form skalnych jest znana dzięki bogactwu występowania kalcytowej sintrowej ornamentyki. Pomimo faktu, że zainteresowanie atrakcjami przyrodniczymi jaskini trwa od ponad 125 lat, okoliczności jej powstawania nie są do dziś w pełni wyjaśnione.

Wycieczka jednodniowa do Jaskinii Belianskiej na Słowacji

Czas trawania: 9-10 godzin.

Jaskinia ma długość 3 829 m, a różnicę wysokości 168 m. Do jaskini wchodzi się wydrążonym tunelem. W jej wejściowych partiach zbiegają się kominowe komory prowadzące od górnego wejścia, leżącego 82 m ponad obecnym wejściem. Partie wyjściowe i opadające części trasy udostępnionej zwiedzającym wspinają się od Rozdroża i miejscami rozszerzyły się poprzez zawalenie do innych pomieszczeń salnych. Na wielu odcinkach zostały do dziś zachowane korytarze o owalnym przekroju powstałe dzięki modelowaniu ścian i stropu jaskini przez płynącą wodę. Poziome rozczłonkowanie jaskini dopełniają przepaście oraz kominy.

(Cytaty z oficjalnej strony Zarządu Jaskiń Słowackich www.ssj.sk)

Program wycieczki

  • Wyjazd z Zakopanego. Odbywa się z ustalonych punktów odbioru. Po wcześniejszym ustaleniu jest możliwość odbioru bezpośrednio spod miejsca zakwaterowania.

  • Zwiedzanie jaskini. Czas zwiedzana około 70 min. Okrężna trasa turystyczna ma długość 1370 m, przewyższenie 125 m. Na trasie jest 860 schodów. Zwiedzanie zajmuje około 70 minut. Temperatura powietrza waha się od 5 do 6,3°C.

    Podczas zwiedzania warto zwrócić uwagę na naciekowe wodospady oraz pagodowe stalagmity, jeziorka i inne interesujące formy jaskiniowych ozdób. Jednym z przystanków podczas trasy zwiedzania jest Śpiewalnia - Hudobná sieň, którą tak nazwano dzięki dźwiękom, jakie wydają kropelki spadającej wody na powierzchnię jeziorka. W tej sali, z powodu wyśmienitych warunków akustycznych, są organizowane koncerty muzyki poważnej.

  • Szczyrbskie Jezioro (opcjonalnie). Czas wolny ok. 1,5 – 2 godzin. Jezioro znajduje się na wysokości 1345m n.p.m i zalicza się do najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych jezior górskich w Wysokich Tatrach. Dookoła jeziora prowadzi ścieżka rekreacyjna, przy której usytuowane są drewniane sprzęty do ćwiczeń, ławeczki, latarnie i inne elementy infrastruktury turystycznej. Przy jego południowym brzegu znajduje się wypożyczalnia łódek.

U nas zrealizujesz Bon Turystyczny

Cennik wycieczki

Dzieci do 3 lat GRATIS!

Dzieci 6 - 15 lat

70 Zł

Przejazd za osobę


+5 Euro

wstęp do jaskini

Klimatyzowany autokar

Ubezpieczenie NNW + KL (koszty leczenia)

Dorośli

80 Zł

Przejazd za osobę


+10 Euro

wstęp do jaskini

Klimatyzowany autokar

Opieka pilota/kierowcy

Ubezpieczenie NNW + KL (koszty leczenia)

Studenci i seniorzy 60+

70 Zł

Przejazd za osobę


+9 Euro

wstęp do jaskini

Klimatyzowany autokar

Ubezpieczenie NNW + KL (koszty leczenia)

Przeżyj z nami fantastyczną przygodę!

Nasze biuro w ofercie posiada wiele atrakcji turystycznych m.in. Spływ Dunajcem, Spacer Koronami Drzew, Gorące Termy, Kulig w Zakopanem, oraz wiele innych. Sprawdź naszą ofertę.

Spływ Dunajcem

Spływ Dunajcem

Czy płynąłeś kiedyś nurtem rzeki na granicy dwóch Państw? Wiesz co to jest sprysek? Z ilu czółen składa się tratwa flisacka? Zapraszamy na niezapomnianą podróż. Razem z nami zobaczysz w którym i czy w zamku straszy? 

Spacer w koronach drzew

Termy Chochołowskie Wieczorny relaks

Chochołowskie Termy to prawie 3 tysiące m2 lustra wody i 30 niecek basenowych. Oprócz basenów i jacuzzi z wodą termalną znajduje się również strefy lecznicza z wodą siarczkową i solankową.

Spacer w koronach drzew

Wakacyjny Kulig

Skuś się na wieczór w towarzystwie fajnych ludzi oraz góralskiej kapeli i zabawy na świeżym powietrzu z panoramą Tatr w tle. Zawieziemy Cię góralskim kuligiem zaprzęgniętym w silne konie na biesiadę w regionalnym stylu.

Wakacyjny góralski kulig

Kulig z pochodniami 

Pamiętacie jeszcze, jak w dzieciństwie jeździliście kuligiem po ośnieżonych wiejskich drogach podczas ferii zimowych? Jeśli nie, lub nigdy nie mieliście tej przyjemności, zapraszamy na absolutnie rewelacyjny kulig po Pogórzu Gubałowskim.

Hawrań Travel organizacja kuligów w Zakopanem

© Copyright 2021 Hawrań Travel - All Rights Reserved

Informacje zawarte w niniejszym serwisie nie są prawnie wiążące i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu Cywilnego.