Tradycyjny spływ Dunajcem Zakopane — wycieczka jednodniowa

Czy płynąłeś kiedyś nurtem rzeki na granicy dwóch Państw? Wiesz co to jest sprysek? Z ilu czółen składa się tratwa flisacka? Jak wygląda świątynia orientowana o konstrukcji zrębowej? Zapraszamy na niezapomnianą podróż

Razem z nami zobaczysz czy w zamku straszy? Przekonasz się na własnej skórze, jak to jest iść z prądem. A także zobaczysz światowy obiekt sakralny prosto z listy UNESCO. Jest to jedna z wygodniejszych form zwiedzania Pienińskiego Parku Narodowego. Wodna podróż zajmuje około 2 godzin, które umilą wam góralscy flisacy opowieściami i dowcipami.

Pieniński Park Narodowy jest jednym z najpiękniejszych pod względem przyrodniczym miejsc w tej części Europy. Doskonale zachowana od tysiącleci bogata i różnorodna flora wprost zapiera dech w piersiach, a zobaczenie dwóch gatunków roślin, które rosną wyłącznie na terenie parku, jest niepowtarzalną gratką dla miłośników przyrody. Niedźwiedzie, rysie, sarny, dziki i wiele, wiele więcej dzikich zwierząt występujących tam stanowi przeszło 60% całej fauny spotykanej w naszym kraju. Teraz wyobraźcie sobie, że wszystko to będziecie w stanie zobaczyć z flisackiej tratwy płynącej po nurcie Dunajca podczas dwugodzinnego spływu.

Czas spędzony na tratwie umilą Wam miejscowi flisacy, którzy zdradzą Wam ciekawostki dotyczące miejsc, w których będziecie się podówczas znajdować. Na tym jednak nie kończą się atrakcje. W trakcie trwania tej całodniowej wycieczki będziecie mieli możliwość zobaczenia cudowny krajobraz Pienin, a także XV wieczny kościółek wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, zaporę Czorsztyńską, a także Zamek w Niedzicy, w którym kręcono serial „Janosik” oraz film „Pan samochodzik i wakacje z duchami”. 

Spływ Dunajcem z Zakopanego to niezapomniana przygoda dla całej rodziny, a zarazem doskonały sposób na urozmaicenie swojego urlopu w gronie najbliższych. 

Program wycieczki

 • Początek wycieczki — wyjazd z Zakopanego. Odbiór z miejsca zakwaterowania pomiędzy 8.00 a 9.30 (z najbliższego przystanku autobusowego, bądź wyznaczonego punktu odbioru). Nasz kierowca lub pilot na początku wycieczki przedstawi Państwu podstawowe informacje organizacyjno — krajoznawcze.

 • Przystanek Zabytkowy Kościółek w Dębnie. Goście mają 20-30 minut czasu wolnego i możliwość wejścia do świątyni. Opłata za zwiedzanie jest dobrowolna. Uwaga: w dni deszczowe, możliwość zwiedzania jest ograniczona tylko z zewnątrz. 

 • Przejazd nad zaporę w Niedzicy. Czas wolny około 1,5 – 2 godziny. Proponowane atrakcje (płatne we własnym zakresie): krótki spacer po koronie sztucznej zapory na Dunajcu wraz ze spektakularnym malowidłem wykonanym w technice 3D, zwiedzanie gotyckiego zamku w Niedzicy (bilet wstępu 19 zł normalny, 14 zł ulgowy — aktualne ceny biletów za wstęp i informacje na temat dostępności), • zwiedzanie parku miniatur Podhala. • obiad w Karczmie Zadyma, • Park miniatur "Śladami objawień Matki Bożej".

 • Spływ Przełomem Dunajca. Spływ rozpoczyna się w Sromowcach Kąty. Goście kończą spływ tratwami w Szczawnicy. Czas trwania spływu to około 2 godzin.

 • Odwóz gości. Powrót do miejsca zakwaterowania (planowany pomiędzy godzinami 17.00 a 19.00).

Czas trawania: 9-10 godzin.

U nas zrealizujesz Bon Turystyczny

Spływ przełomem Dunajca z Zakopanego — cennik

Spływ Dunajcem — cena na Słowację

Koszt zawiera przewóz i bilety dla osób dorosłych i dzieci.


 • Dorośli: 130 zł/os.
 • Dziecko do dziesięciu lat: 110 zł/os.
 • Dziecko od 1 do 4 lat: 70 zł/os.

Spływ Dunajcem — cena w Polsce

Cennik Spływu Przełomem Dunajca dla osób dorosłych i dzieci.

Bilety na spływ i dojazd w cenie.


 • Dorośli: 150 zł/os.
 • Dziecko do dziesięciu lat: 130 zł/os.
 • Dziecko od 1 do 4 lat: 70 zł/os.

Zakopane spływ Dunajcem wycieczka, którą zapamiętasz na całe życie.

Proponowany przez nas spływ Dunajcem to propozycja wycieczki jednodniowej z Zakopanego. Zabieramy na tę dwugodzinną przeprawę rwącym nurtem Dunajca chętnych z Zakopanego i okolic. Przygotowaliśmy dla Państwa możliwość wycieczki w Pieniny dla całych rodzin z dziećmi

Zapisz się na tę wycieczkę jednodniową na spływ już dziś.

Będziesz mógł podziwiać wapienne formacje skalne Pienin, z których zbudowane są najsłynniejsze szczyty jak Trzy Korony i Sokolica bezpośrednio z wody w drewnianych tratwach.

Przeżyj z nami fantastyczną przygodę!

Nasze biuro w ofercie posiada wiele atrakcji turystycznych m.in. Spływ Dunajcem, Spacer Koronami Drzew, Gorące Termy, Kulig w Zakopanem, oraz wiele innych. Sprawdź naszą ofertę.

Spływ Dunajcem

Spacer w koronach drzew

Czy marzyliście kiedyś o spacerze z głową w chmurach? Teraz macie szansę spełnić swoje marzenia. Wszystko to za sprawą zapierającej dech w piersiach spacerze ścieżką zawieszoną w koronach drzew.

Spacer w koronach drzew

Termy Chochołowskie Wieczorny relaks

Chochołowskie Termy to prawie 3 tysiące m2 lustra wody i 30 niecek basenowych. Oprócz basenów i jacuzzi z wodą termalną znajduje się również strefy lecznicza z wodą siarczkową i solankową.

Spacer w koronach drzew

Wakacyjny Kulig

Skuś się na wieczór w towarzystwie fajnych ludzi oraz góralskiej kapeli i zabawy na świeżym powietrzu z panoramą Tatr w tle. Zawieziemy Cię góralskim kuligiem zaprzęgniętym w silne konie na biesiadę w regionalnym stylu.

Wakacyjny góralski kulig

Kulig z pochodniami 

Pamiętacie jeszcze, jak w dzieciństwie jeździliście kuligiem po ośnieżonych wiejskich drogach podczas ferii zimowych? Jeśli nie, lub nigdy nie mieliście tej przyjemności, zapraszamy na absolutnie rewelacyjny kulig po Pogórzu Gubałowskim.

Hawrań Travel organizacja kuligów w Zakopanem

© Copyright 2021 Hawrań Travel - All Rights Reserved

Informacje zawarte w niniejszym serwisie nie są prawnie wiążące i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu Cywilnego.